• Sásovský trojboj

• 21.05.2019 20:43
        • 7.mája si 24 žiakov I.stupňa už 14.rok zmerali sily v športovej súťaži Sásovský trojboj, kde zdatne bojovali v troch disciplínach: beh na 50m, hod kriketovou loptičkou, skok do diaľky. Celkovo sme sa umiestnili na II.mieste.
          Pridaný bol štafetový beh, kde sme skončili na II.mieste.
        • Chemická show

• 08.10.2019 16:33
        • Dňa 21.12. sa telocvičňa našej školy zmenila  na chemickú učebňu. Počas chemickej show mali žiaci možnosť vidieť zaujímavé ukážky efektov a reakcií pomocou skutočných chemikálií.  Praktické ukážky umožňujú deťom ľahšie pochopiť učivo a získať trochu iný pohľad na tento predmet.

• Zážitkové učenie

• 20.01.2019 10:38
        • V novembri sa žiaci 1.-4. ročníka sa už druhý rok zúčastnili zážitkového vyučovania prvouky a prírodovedy. V spolupráci s NAPANTom si otestovali naučené vedomosti trochu ináč. Prváci a druháci mali príležitosť vidieť a počuť niektoré lesné zvieratá. Tretiaci si vyskúšali, ako žije strom a štvrtáci sa dozvedeli niečo viac o chránených krajinných územiach a parkoch na Slovensku.

• ATLANTIC CENTER Levice

• 28.10.2018 10:24
        • Žiaci piateho ročníka navštívili mesto Levice a Brhlovce.Počas exkurzie  vo vedeckom centre Atlantis v Leviciach  mali žiaci  možnosť zoznámiť sa s tajomstvami vedy a techniky. Prakticky si vyskúšali vedu na vlastnej koži. Fúkali  napr. veľké bubliny, skúšali moderné technológie i zaujímavé vedecké hračky a zoznámili sa so záhadami vesmíru. Mohli si taktiež obliecť skafander a vyskúšať si, aké to je sedieť vo vesmírnej rakete.
        • Tajomstvá hávede

• 28.10.2018 10:25
        • Príbehy z prírody s autorom knihy Tajomstvá hávede, Ing. Ladislavom Bírom zo strediska enviromentálnej výchovy Dropie.