• Dni vedy a techniky

• 16.12.2019 18:36
        • Zábavné učenie

Veda a technika nie je v školských laviciach najľahším učivom, preto sme sa rozhodli priblížiť ju deťom zážitkovou formou.

• Návšteva Atlantis

• 17.12.2019 16:23
        • Posledný deň pred jesennými prázdninami navštívili naši šiestaci vedecko-zábavné centrum Atlantis v Leviciach.  Bublinkový svet, 9D simulátor, robotické a mechanické hračky, fígle optiky a magnetizmu – toto všetko si interaktívnymi hrami vyskúšali.

Odhaľovanie prírodovedno-technických tajomstiev na škole pokračuje ďalej. Vyvrcholí koncom novembra celoškolskou akciou v rámci dní vedy a techniky, počas ktorej sa staneme vedecko-výskumným centrom „SITA 32“.

Foto Atlantis nájdete vo FOTOGALÉRII

• Eko  deň.
        • Eko deň.

• 08.10.2019 16:32
        •   4.10. 2019 sa žiaci zúčastnili Eko podujatia v ESC BB. Dozvedeli sa, čo môžu urobiť  pre to, aby  znížili našu ekologickú stopu, eliminovali zbytočný odpad a posunuli sa smerom k zelenšiemu prístupu k našej planéte. Keďže téma odpadov a plastov sa bytostne dotýka  všetkých,  zistili viac o Zero-waste životnom štýle. Taktiež navštívili Zero-waste trhy na ktorých sa predstavili predajcovia bezobalových, kompostovateľných a recyklovaných produktov.
        • Návšteva SHMÚ v Banskej Bystrici

• 23.05.2019 11:29
        • Koncom marca sa naši siedmaci zúčastnili Dňa otvorených dverí v Slovenskom hydrometeorologickom ústave v Banskej Bystrici. DOD organizujú každoročne pri príležitosti Svetového meteorologického dňaSvetového dňa vody.