• Kruh želaní

• 06.06.2021 10:55
        • Už tradične sa 1. jún viaže so sviatkom všetkých detí. Pretože v rámci tohto školského roka, kvôli pandémii, prišli o veľa zábavných aktivít, aspoň takýmto spôsobom sme im to trošku chceli vynahradiť. Dúfame, že tento deň im priniesol aspoň trochu uvoľnenia, zábavy a úniku zo zabehaných prísnych pravidiel.
        • Snehuliaci

• 17.02.2021 08:23
        • Kopa snehu deti láka, postavili snehuliaka.
          Miesto očí uhlíky, na kabáte gombíky.
          Bielučký je ako z múky, do okien sa díva z lúky.

• Mikuláš

• 08.12.2020 20:10
        • Tak ako každý rok, aj tento, si na nás dobrý strýčko Mikuláš spomenul. Nemohol síce kvôli opatreniam prísť medzi nás, ale nechal nám príjemný odkaz v podobe mikulášskych balíčkov a prianím krásnych predvianočných sviatkov. My sme si na oplátku sviatok Svätého Mikuláša uctili rôznymi básňami, piesňami, a plnením rôznych zaujímavých úloh. Celý deň sme si užili v pokoji a s úsmevom na perách.
          Už teraz sa tešíme na to, že o rok k nám Mikuláš zavíta opäť.
        • Jablkový deň

• 08.12.2020 20:11
        • Deň jabĺk pripadá na 21. október. Jablká si takýto deň určite zaslúžia, pretože patria medzi najzdravšie druhy ovocia.  Význam tohto šťavnatého zázraku sme si pripomenuli aj na našej škole. Ľudová múdrosť hovorí: Každý deň  jablko, od lekára ďaleko …

• Divadelné predstavenia v anglickom jazyku

• 24.06.2019 18:52
        • V piatok 14.júna 2019 sa žiaci druhého stupňa zúčastnili dvoch predstavení v anglickom jazyku. Pre piatakov a šiestakov si herci z Divadelného centra Martin pripravili rozprávku Bold rabbit in Africa, ktoré bolo pokračovaním rozprávky Bold rabbit z minulého roka. Pre žiakov siedmeho až deviateho ročníka bolo odohrané predstavenie s názvom The Onlines, ktoré vďaka modernému spracovaniu blízkemu divákovi v tínedžerskom veku zaujalo aktuálnym námetom porovnávajúc virtuálny svet sociálnych sietí a realitu. Spracovanie a jazyková úroveň oboch inscenácií bola na vysokej úrovni a žiakom bolo umožnené nielen počúvanie autentických dialógov v anglickom jazyku, ale mnohých zabavilo a veríme, že aj poučilo.