• Platby, objednávanie stravy

Ceny stravných lístkov platné od 1.1.2023

V zmysle Rozhodnutia ZS 118 – 002/2022 o určení výšky príspevku na úhradu režijných nákladov a stravnej jednotky, s účinnosťou od 1.1.2023 zákonný zástupca žiaka uhrádza výšku finančného príspevku na stravovanie vo výške nákladov na nákup potravín podľa vekových skupín stravníkov v súlade s finančnými pásmami (3. finančné pásmo v zmysle VZN Banská Bystrica č. 15/2022) bez úhrady režijných nákladov na výrobu, výdaj jedál a nápojov nasledovne:

• žiaci 1. stupeň                                      1,70 €
        • žiaci 2. stupeň                                      1,90 €
        • cudzí stravníci a zamestnanci ZŠ       2,40 €

Režijné poplatky - zmena v platení od 1.1.2023

V zmysle Rozhodnutia ZS 118 – 002/2022 o určení výšky príspevku na úhradu režijných nákladov a stravnej jednotky uhrádza zákonný zástupca žiaka základnej školy príspevok na úhradu režijných nákladov na výrobu jedál a nápojov od 01.01.2023 v sume 0,80 € / obed (prvý a druhý stupeň).

Zamestnanci a cudzí stravníci uhrádzajú od 01.01.2023 režijný poplatok v sume 2,70€ / obed.

Nákup čipu

Každý stravník dostane pri nástupe do školy dochádzkový čip, ktorý slúži aj na výdaj stravy. Podpisom potvrdí prevzatie a uhradí poplatok 2,00 € (výpožičné), ktoré po odovzdaní čipu (po ukončení vzdelávania na ZŠ), mu budú vrátené.  Stratu čipu je potrebné ihneď nahlásiť na sekretariáte. Stravník tak nepríde o cenu zakúpených obedov, ale bude si musieť kúpiť nový čip v cene 2,00 €. Stratený čip sa zablokuje a prípadný nálezca tak nezíska Vami zaplatené jedlo.

Objednávanie stravy - obedy sa objednávajú!

Stravník sa prihlasuje na obedy po pripísaní úhrady stravného na kartu žiaka. Na výber je len jedno jedlo, odporúčame sa prihlásiť vždy na celý mesiac dopredu. Stravník si môže zmeny prevádzať na jednotlivé dni vždy do 14.00 hod. na nasledujúci deň.

Od školského roku 2022/2023 sme prešli na objednávanie obedov cez systém Edupage. Po prihlásení sa na stránke školy do rodičovského, príp. žiackeho konta cez ponuku -  "Komunikácia" (ľavá strana ponuky) a následne výber "Školská jedáleň" (ikona príboru) je možné obedy objednávať, resp. odhlásiť. Odporúčame stravníkom, aby si najneskôr vo štvrtok pozreli obedy na nasledujúci týždeň a zároveň si ich aj objednali. Nezabúdajte na objednanie stravy, lebo inak žiak obed nemá.

Odhlasovanie stravy

Odhlasovanie stravy je potrebné uskutočniť do 14.00 hod. deň dopredu. Odhlasovanie je možné vykonať prostredníctvom Edupage.

V prípade choroby môžete odhlásiť dieťa ráno príslušného dňa do 7.30 hod.

Úhrada stravného:

len prevodným príkazom alebo vkladom na účet v tvare:

IBAN SK06 7500 0000 0040 1717 5980

Pri platbe je potrebné uviesť variabilný symbol /identifikačné číslo/ svojho dieťaťa, ktoré dostalo pri obdržaní čipu.

Do poznámky prosíme uviesť meno, priezvisko a triedu žiaka.

Stravné musí byť uhradené v dostatočnom predstihu (pripísanie platby do systému môže trvať aj niekoľko dní). Výšku stravného si rodič určí sám, podľa toho, aký má aktuálny stav na stravovacej karte, nakoľko systém funguje formou kreditu. Výšku kreditu vidíte v Egupage v časti „PLATBY“.

Návod na úhradu stravy:

Otvorte prosím stránku EDUPAGE -  v úvode nájdete PLATBY - MOJE PLATBY - ZAPLATIŤ - ZAPLATIŤ INÚ SUMU (napíšte ľubovoľnú sumu) - POTVRDIŤ ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ - ďalej - vyberte PAYME alebo BANKOVÝ PREVOD.

Návod na prihlásenie obedov:

Otvorte prosím stránku EDUPAGE -  v úvode nájdete JEDÁLNY LÍSTOK - vybrať deň na prihlásenie - kliknúť na PRIHLÁSIŤ - (po prihlásení na obed, je možne sa aj Odhlásiť)