• Narastajúci počet žiakov s poruchami učenia, aktivity a pozornosti a žiakov s poruchou autistického spektra znamená zmeny pre všetkých zúčastnených vo vzdelávacom a výchovnom procese. Aby sme túto zmenu dokázali zvládnuť čo najlepšie, snažíme sa poskytnúť podporu pre žiakov v triedach, učiteľov a vychovávateľov aj formou personálneho posilnenia.

Inkluzívny tím je zložený zo školskej špeciálnej pedagogičky, školského psychológa a z pedagogických asistentiek.

Poskytuje odbornú a kompenzačnú pomoc žiakom, rodičom a učiteľom. Tento tím ponúka oveľa lepšie príležitosti vo vzdelávaní žiakom so špecifikami a zároveň skvalitňuje vzdelávanie aj ostatných žiakov našej školy.

Školská špeciálna pedagogička - Mgr. Mária Jakálová

Školský psychológ- PhDr. Jozef Čuha

pedagogická asistentka – Mgr. Jana Baisová

pedagogická asistentka – p. Martina Funiaková

pedagogická asistentka – p. Ľubica Hlubocká

pedagogická asistentka – Mgr. Martina Javorková

pedagogická asistentka – Mgr. Eva Krčmárová

pedagogická asistentka – Mgr. Michaela Mrázová

pedagogická asistentka – Mgr. Monika Rabatinová

pedagogická asistentka – Mgr. Eva Rohoňová

pedagogická asistentka – p. Miriam Vavreková

Inkluzívny tím sa podieľa na zabezpečovaní špeciálnej starostlivosti o každého žiaka individuálne, adekvátne jeho špeciálno-pedagogickým potrebám. Každý člen je erudovaným odborníkom vo svojom odbore a má jasne určenú úlohu v rámci tímu.

Pedagogické asistentky sú úzko prepojené s učiteľmi, sú metodicky koordinované školskou špeciálnou pedagogičkou a pracujú so žiakmi najmä priamo na vyučovacej hodine. Sú pomocníčkami učiteľov i žiakov a podieľajú sa na vytváraní dobrej atmosféry v triede. Pomáhajú žiakom prekonávať bariéry, sú nápomocné pri presune žiakov do učebne, pri samoobslužných prácach. Na vyučovacom procese sa žiakom individuálne venujú: vysvetľujú im preberané učivo, pomáhajú im pri pochopení zadania úloh, pri vypracovaní úloh a usmerňujú ich aj pri písaní testov a písomných prác.