• Hviezdoslavov Kubín

• 10.03.2021 17:31
        • Tohtoročnú súťaž v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín skomplikovala pandemická situácia, napriek tomu sa súťaž uskutočnila.

Triedne kolá prebehli v januári netradične formou on-line. Dvaja žiaci z každej triedy prvého stupňa postúpili do školského kola, ktoré sa uskutočnilo vo februári pri zachovaní všetkých hygienických opatrení. Deti sa na prednes svedomito pripravili a tešili sa účasti na súťaži napriek neprítomnosti publika. Dvaja víťazi postupujú do okresného kola.

• Medzinárodný deň školských knižníc

• 03.11.2020 18:20
        • Téma tohtoročného Medzinárodného dňa školských knižníc, ktorý sa uskutočnil 26. októbra 2020, bola: „ Radosť ukrytá v podpore čítania a vzdelávania školskou knižnicou“.

• JAZYKOVÝ ORIEŠOK

• 15.03.2020 22:28
        • Kvíz pre našich žiakov 8.ročníka v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici.
        • Exkurzia v ŠVK

• 18.02.2020 20:05
        • V pondelok 17.2. sa žiaci 6.ročníka zúčastnili exkurzie do Štátnej vedeckej knižnice
        • Preventívna aktivita- Alkohol a fajčenie

• 21.01.2020 20:31
        • Žiaci 6. a 7. ročníka sa počas januára zúčastnili preventívnej aktivity s Mestskou políciou Banská Bystrica. Preventívna aktivita sa týkala problematiky fajčenia a požívania alkoholu maloletými a mladistvými. Žiakom boli predstavené moderné didaktické pomôcky - simulátory opitosti a simulátor škodlivosti fajčenia. Simulátory dokázali veľmi autenticky sprostredkovať pocity, ktoré subjekt prežíva po intoxikácii alkoholom. Prostredníctvom zážitkového učenia sa zvýši účinok preventívnej aktivity a odmietavý postoj k fajčeniu a požívaniu alkoholických nápojov.