• 16.10.2022 16:06
        • Aj v tomto školskom roku sme si 26. septembra pripomenuli Európsky deň jazykov. S cieľom zdôrazniť význam a dôležitosť potreby učiť sa cudzie jazyky, sa žiaci počas hodín anglického jazyka venovali rôznym aktivitám.

• DIVADELNÉ  PREDSTAVENIE HRY  ŽENSKÝ  ZÁKON
        • DIVADELNÉ PREDSTAVENIE HRY ŽENSKÝ ZÁKON

• 09.10.2022 22:02
        • Každý národ má svoje slávne osobnosti spomedzi vedy, kultúry, športu, umenia a náš národ nie je výnimkou. Jednou z výrazných literárnych a kultúrnych osobností slovenského realizmu bol aj rodák z neďalekej obce Tajov, Jozef Gregor Tajovský.  Hry tohto významného dramatika už odohralo nejedno divadlo. Naši žiaci a učitelia tak mali možnosť vidieť výborné spracovanie komédie Ženský zákon v podaní hercov zvolenského divadla pomenovaného práve podľa Tajovského.

• Týždeň hlasného čítania

• 07.07.2022 10:04
        • V poslednom mesiaci školského roka sa na našej škole uskutočnil týždeň hlasného čítania. Do čítania sa zapojilo veľa tried vrátane tých najmladších – našich prváčikov. Ich snaha a usilovnosť počas školského roka priniesli svoje ovocie. Prváci sa popasovali s textami z rôznych kníh so cťou a všetkým dokázali svoju šikovnosť a pripravenosť rozvíjať svoje vzdelanie v ďalších ročníkoch.

• Banskobystrické pierko

• 16.06.2022 18:35
        • Naši žiaci sa opäť zapojili do autorskej literárnej súťaže Banskobystrické pierko 2022, ktorej piaty ročník pripravila Verejná knižnica Mikuláša Kováča. Hlavným cieľom súťaže bolo nájsť a podporiť literárne nadané deti a rozvíjať ich talent.

Súťaž prebiehala od 1. apríla do 10. mája 2022. Žiaci si mohli vybrať jednu literárnu kategóriu, poéziu alebo prózu a stať sa aspoň na chvíľu spisovateľom.

Zo žiakov, ktorí sa do súťaže zapojili, boli ocenení dvaja – Lara Schwartz z III.B a Hanka Hrnčiarová zo IV.B. Slávnostné vyhodnotenie sa uskutočnilo 9. júna 2022 v pobočke Verejnej knižnice Mikuláša Kováča.