• Rozhodovanie

• 17.12.2019 16:33
        • V dňoch 7. a 8. novembra prebiehali na našej škole workshopy pre žiakov 9. ročníka pod záštitou organizácie Post Bellum. Lektorky otvorili tému nútenej migrácie, antisemitizmu či xenofóbie. Nosnou témou bola premena spoločenskej atmosféry v období tridsiatych rokov 20. storočia v Československu i na Slovensku. Workshop zároveň priblížil, ako sa vplyvom politickej situácie menil život mladého židovského dievčaťa,  Evy. Podobne ako mnohí ďalší, ani ona sa necítila bezpečne vo svojej vlasti, a preto stála pred zásadným životným rozhodnutím, či opustiť svoj domov.
        • O malej sove, ktorá sa bála tmy.

• 24.10.2019 15:47
        • Žiaci prvého ročníka a žiaci II.C si pozreli v Bábkovom divadle na Rázcestí príbeh malej sovičky Flopa o prekonávaní strachu z tmy a poznávaní vecí okolo nás. Čím viac poznania, tým menej tmy a strachu z nej. Preto naši žiaci odporúčajú: "Kto sa bojí, musí do lesa!"
        • Banskobystrické pierko

• 05.06.2019 18:03
        • 4. júna 2019 sa v pobočke Verejnej knižnice Mikuláša Kováča (VKMK) na Fončorde uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie autorskej literárnej súťaže žiakov základných škôl v písaní poézie a prózy „Banskobystrické pierko 2019“. Hlavným zámerom súťaže bolo aby súťažiaci dostali voľný priestor literárne vyrozprávať svoj vymyslený, či skutočný príbeh a to formou, akú si sami vyberú (poézia – próza).