• Exkurzia v ŠVK

• 18.02.2020 20:05
        • V pondelok 17.2. sa žiaci 6.ročníka zúčastnili exkurzie do Štátnej vedeckej knižnice
        • Preventívna aktivita- Alkohol a fajčenie

• 21.01.2020 20:31
        • Žiaci 6. a 7. ročníka sa počas januára zúčastnili preventívnej aktivity s Mestskou políciou Banská Bystrica. Preventívna aktivita sa týkala problematiky fajčenia a požívania alkoholu maloletými a mladistvými. Žiakom boli predstavené moderné didaktické pomôcky - simulátory opitosti a simulátor škodlivosti fajčenia. Simulátory dokázali veľmi autenticky sprostredkovať pocity, ktoré subjekt prežíva po intoxikácii alkoholom. Prostredníctvom zážitkového učenia sa zvýši účinok preventívnej aktivity a odmietavý postoj k fajčeniu a požívaniu alkoholických nápojov.

• 18.01.2020 11:52
        • Tak ako každý rok na našej škole prebehla súťaž Hviezdoslavov Kubín - súťaž v prednese poézie a prózy. Žiaci sa na ňu zodpovedne pripravili. Naučili sa naspamäť text, ktorý ich oslovil a predniesli ho na triednych kolách. Najúspešnejší z nich postúpili do školského kola, ktoré sa uskutočnilo 16.1.2020 . Počas neho žiaci 2. až 4. ročníka preukázali svoje recitačné zručnosti a  prítomnému publiku poskytli pekný umelecký zážitok.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• 13.01.2020 18:35
        • Dňa 18. 12. 2019 sme Zariadeniu pre seniorov KOMUCE, na Krivánskej ulici v Banskej Bystrici, odovzdali 90 krabíc pre seniorky a seniorov k vianočným sviatkom.

Do krabíc od topánok sme pre babičky a dedkov prichystali vianočné prekvapenia a malé darčeky, ktoré im snáď na tvári vyčarili úsmev a radosť. Do zbierky sa zapojili žiaci a učitelia 1.stupňa našej školy.

Všetkým prispievateľom krabíc, do ktorých sa zmestilo veľa lásky, srdečne ďakujeme.

• Medzinárodný deň školských knižníc

• 04.11.2019 19:49
        • Téma:  „Inšpirujúci žiaci, tvorivá myseľ: 145. výročie narodenia Jozefa Gregora Tajovského.“,  28. október 2019.

Tohtoročnou témou Medzinárodného dňa školských knižníc bolo 145. výročie narodenia Jozefa Gregora Tajovského. Naším cieľom bolo priblížiť žiakom túto významnú osobnosť slovenskej literatúry tým skôr, že bol rodákom z Tajova pri Banskej Bystrici, a prispieť tak k trvalému uchovaniu poznatkov o jeho živote a diele. Podujatie bolo zacielené aj na rozvoj čitateľskej gramotnosti žiakov, a to formou plnenia úloh v rámci jednotlivých ročníkov.