• ATLANTIC CENTER Levice

• 28.10.2018 10:24
      • Žiaci piateho ročníka navštívili mesto Levice a Brhlovce.Počas exkurzie  vo vedeckom centre Atlantis v Leviciach  mali žiaci  možnosť zoznámiť sa s tajomstvami vedy a techniky. Prakticky si vyskúšali vedu na vlastnej koži. Fúkali  napr. veľké bubliny, skúšali moderné technológie i zaujímavé vedecké hračky a zoznámili sa so záhadami vesmíru. Mohli si taktiež obliecť skafander a vyskúšať si, aké to je sedieť vo vesmírnej rakete.

• Dňa 17.10.2017 žiaci piateho ročníka navštívili mesto Levice a obec Brhlovce.
        Ďalšou zastávkou bola obec Brhlovce, v ktorej sa nachádzali skalné  obydlia vytesané do skál (tufov). Ich stavba bola náročná a trvala niekedy aj 5 rokov. Skalné obydlia najskôr slúžili ako ochrana pred Turkami, neskôr ako domy pre chudobných. V súčasnosti sú skalné obydlia pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry.
        Pripomínajú  bohatú históriu daného regiónu, v ktorom bolo rozšírené kamenárstvo.  Žiaci sa "doslova" vrátili v čase a zažili atmosféru dávnych čias.