• Školský psychológ

• Mgr. Petra Koppová, PhD.

Kontakt: koppova@zssitnianska.sk

Telefonický kontakt: +421 915 498 474, 048/4170686

Konzultačné hodiny:  pondelok, streda, piatok v čase od 14:00 – 15:30

V prípade potreby je možné si telefonicky dohodnúť konzultácie na iný termín.

Miestnosť: prvé poschodie, vedľa školskej jedálne, číslo dverí 208

Školská psychologička je na základnej škole k dispozícii pre všetkých účastníkov vzdelávacieho procesu: pre žiakov, pedagogických pracovníkov, ako i pre rodičov. Školská psychologička je tu vždy pre Vás v prípade potreby poradenstva, pri riešení problémov v oblasti učenia, správania, vzťahov v triede a v škole a tiež pokiaľ sa jedná o ťažké životné situácie.

• Poradenstvo pre žiakov, rodičov a pedagogických pracovníkov

• Poradenstvo pre žiakov:

Žiaci môžete sa na mňa obrátiť:

• Ak sa potrebujete porozprávať a zdôveriť sa so svojimi problémami
        • Ak máte ťažkosti v učení
        • Ak sa necítite vo svojej triede dobre, alebo ak sa vyskytujú problémy so spolužiakmi/kamarátmi
        • V prípade osobných, rodinných ťažkostí
        • Ak máte dlhšie zlú náladu a nič Vás nebaví
        • Ak Vás trápi nejaký problém a potrebujete pomoc pri jeho riešení
        • Ak máte konflikty s učiteľmi
        • Ak máte pocit, že Vám niekto ubližuje
        • Ak chcete pomôcť niekomu inému pri riešení jeho problému
        • Ak Vás trápi tréma, strach zo skúšania

„Buďte dosť rozumní, aby ste vedeli kedy potrebujete pomoc a dosť odvážni, aby ste o ňu požiadali.“ Nie je prejavom slabosti vyhľadať pomoc školskej psychologičky, ak Vás niečo skutočne trápi, kontaktujte ma a spoločne určite nájdeme spôsob ako vyriešiť Vaše problémy.

Žiaci - stretnutie so školskou psychologičkou môžte dohodnúť prostredníctvom triedneho učiteľa alebo osobne počas prestávky.

Poradenstvo pre rodičov a pedagogických pracovníkov:

Rodičia môžete sa na mňa obrátiť :

• Ak chcete prekonzultovať vzdelávacie a výchovné problémy Vašich detí – adaptácia nového žiaka alebo prvákov; ťažkosti v učení – neprospievanie, učenie sa pod svoje možnosti; metódy a postupy práce so žiakmi s poruchami učenia, so žiakmi so špeciálnymi  výchovno - vzdelávacími potrebami; problémové správanie; ťažkosti so sociálnymi vzťahmi v triede; podozrenie na šikanu.
        • V prípade akýchkoľvek psychických problémov u dieťaťa – prejavy hyperaktivity; impulzivity; agresivity; pasivity; strachu; úzkosti; depresie; sebapoškodzovania; podozrenia na poruchy príjmu potravy.
        • Ak potrebujete informácie o inej odbornej pomoci.

„Žiaci/deti majú nárok na usmernenie a informácie o svojom svete.“ Žiaci/deti často krát nevedia o prítomnosti svojho problému, neuvedomujú si ho alebo ho nevedia identifikovať. Ku školskej psychologičke prichádzajú väčšinou žiaci/deti na odporúčanie rodiča alebo učiteľa, ktorí upozorňujú na ťažkosti žiakov v učení, správaní.

Rodičia majú možnosť poradenstva osobne v rámci konzultačných hodín.

Pedagogickí pracovníci môžete sa na mňa obrátiť:

• Ak chcete prekonzultovať a riešiť vzdelávacie a výchovné problémy žiakov.
        • V prípade potreby zlepšenia atmosféry v triede a vzťahov so žiakmi.

Pedagogickí pracovníci môžu využiť služby školskej psychologičky osobne v rámci pracovnej doby.

Mgr. Petra Koppová, PhD.

školská psychologička