• Sásovské Vianoce

• 17.12.2019 21:19
        • Aj tento rok sme opäť zorganizovali tradičné podujatie venované oslave najkrajším sviatkom v roku. Ľudová hudba, piesne a koledy sa rozozvučali celým átriom základnej školy.
        • Zábavné učenie

• 13.12.2019 18:43
        • Veda a technika nie je v školských laviciach najľahším učivom, preto sme sa rozhodli priblížiť ju deťom zážitkovou formou.
        • Európsky deň športu

• 06.10.2019 14:16
        • Základom zdravého životného štýlu je pohyb. Nemusí z vás byť profesionálny športovec, stačí si nájsť každý deň chvíľku pre fyzickú aktivitu.

Naša škola zorganizovala na podporu pohybu už piaty ročník #Beactive Európskeho dňa športu. Pre obyvateľov Sásovej – Rudlovej sme pripravili sedem disciplín, ktoré prilákali nielen deti, ale aj ich rodičov či príbuzných. Všetci si mohli vyskúšať ako sa cítia skokani na lyžiach, pokúšali sa zdolať karatistov úderom či kopom, súťažili v rýchlostnom behu alebo si zvyšovali frekvenciu svojho tepu pri jumpingu. Okrem týchto disciplín sa naša škola zapojila aj do celoslovenskej kampane, ktorú organizuje Slovenská rope skippingová asociácia. Žiaci majú naskákať v priebehu dvoch týždňov 500.000 preskokov cez švihadlo a posilniť tým svoje srdce. A tak deti skákali nielen počas Európskeho dňa športu, ale aj ďalšie dni na vyučovaní, cez prestávky, v školskom klube a na hodinách telesnej výchovy.

Cieľom tejto akcie bolo ukázať deťom, ale aj širokej verejnosti, aký je pohyb dôležitý pre zdravie človeka.