• Deň vedy a techniky

• 05.12.2023 10:38
      • Ako sa na  našej škole už stalo tradíciou, jeden novembrový deň býva venovaný vede a technike, počas ktorého môžu žiaci hlbšie nazrieť do tajomstiev jednotlivých prírodovedných a vedecko-technických disciplín.
        Štvrtú stredu v mesiaci sa tak pre štvrtákov a piatakov otvorili brány nášho „Vedeckého laboratória“. Pani učiteľky a páni učitelia biológie, chémie, fyziky a informatiky spolu so žiakmi ôsmeho ročníka opäť pripravili množstvo zaujímavých pokusov a aktivít – výbuch sopky, kvapalinu záhadne meniacu farby, farebnú tieňohru, hru s hydraulickými zdvihákmi, tanec na balónoch, pozorovanie mikrosveta živej i neživej prírody ako aj ovládnutie sveta robotov. Veríme, že všetky aktivity boli pre žiakov prínosným spestrením a obohatením výuky v oblasti prírodovedných predmetov.
        Mgr. Stachová
        Viac foto nájdete vo fotoalbume.