• DOD v SHMÚ

• 03.10.2023 11:22
      • Dňa  24. marca 2023 sa žiaci 7.A a 7.B triedy zúčastnili DOD v Slovenskom hydrometeorologickom ústave v Banskej Bystrici. Toto už tradičné podujatie SHMÚ sa konalo pri príležitosti Svetového dňa meteorológie a Svetového dňa vody.

• Žiaci sa počas podujatia oboznámili s činnosťami SHMÚ -  Hydrologickej a meteorologickej služby a Centra predpovedí a výstrah.  Mali možnosť vidieť a oboznámiť sa aj  s prístrojmi a monitorovacími zariadeniami – na meranie prietokov vody, monitorovanie kvality ovzdušia, automatickými meracími prístrojmi klimatologickej stanice a so záujmom sledovali  aj prezentáciu praktických ukážok meteorologických pozorovaní v meteorologickej stanici.  Formou zážitkového vzdelávania tak podporujeme zvýšenie záujmu žiakov o prírodné vedy.

Mgr. Stachová