• Noc výskumníkov

• 10.10.2022 21:10
        • Dôverujme vede! O tomto motte sa snažili presvedčiť organizátori podujatia Európska noc výskumníkov žiakov ôsmeho ročníka. Tí sa ako účastníci prednášok dozvedeli zaujímavé informácie na témy Záchrana ovocného pokladu a Akumulovanie vodnej energie prostredníctvom vodíkových článkov, nahrady za fosílne palivá. Zároveň si prostredníctvom interaktívnych ukážok a pokusov vyskúšali, aké je to byť vedcom. Do fotogalérie bol pridaný nový album Noc výskumníkov.
        • Zatoč s odpadom

• 23.06.2022 17:27
        • V rámci projektu Zatoč s odpadom sme  v spolupráci s SAŽP  plnili  rôzne mesačné environmentálne úlohy. Stali sme sa  jednou z najaktívnejších škôl Banskobystrického kraja. Naša aktivita bola odmenená rôznymi publikáciami a darčekmi.
        • Eko-zber

• 23.06.2022 17:10
        • Spoločne sa nám v tomto školskom roku podarilo vyzbierať 205 kg batérií, 240 kg plastových vrchnákov a 3140 kg papiera.
          Pevne veríme, že sme týmito aktivitami aspoň trochu prispeli k ochrane životného prostredia a postupne vychováme z našich žiakov mladých ľudí, ktorí si budú uvedomovať, že ich činnosť môže mať výrazný vplyv na životné prostredie a budúcnosť, v ktorej budú žiť. Ďakujeme všetkým za spoluprácu.
        • Matematický Klokan

• 07.06.2022 18:33
        • Dňa 11.4.2022 sa 90 žiakov 1.stupňa našej školy zúčastnilo medzinárodnej matematickej súťaže MATEMATICKÝ KLOKAN. Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať logické myslenie a matematiku medzi žiakmi, umožniť žiakom súťažnou formou porovnávať svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl, predviesť okoliu svoje schopnosti a dosiahnuť za ne uznanie. Zo všetkých žiakov sa 6 žiakov 1.stupňa zaradilo medzi 20% najúspešnejších v SR a získali diplom ÚSPEŠNÉHO RIEŠITEĽA. Všetkým srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov v osobnom rozvoji.

• Deň Zeme v pohybe

• 12.05.2022 18:17
        • Tento školský rok nám umožnil zorganizovať tradičné environmentálne podujatie, Deň Zeme, kde sme sa po dlhšom období „oddychu“ snažili športovými aktivitami rozhýbať nielen našu Zem, ale aj naše telo.Pre žiakov druhého stupňa, v spolupráci s deviatakmi, sme pripravili doobedie plné netradičných pohybových činností prepojených s ochranou Zeme. Na každom stanovišti sa deti dozvedeli zaujímavé informácie o modrej planéte, ktoré následne využívali pri plnení športových úloh.