• 25.04.2022 21:47
        • 22. apríl patrí už tradične Dňu Zeme. Bolo to v roku 1970, keď vedci a ekológovia najmä z USA ovplyvnení fotografickými a telegrafickými snímkami z kozmu, dokumentujúcimi krehkosť a zraniteľnosť Zeme, demonštračne vyzvali k spoločnému celosvetovému úsiliu za ochranu Zeme so všetkým, čo ju robí jedinečnou.

• Chemická olympiáda

• 02.04.2022 18:55
        • Mladí chemici si zmerali svoje vedomosti a zručnosti  v Okresnom kole Chemickej olympiády dňa 25. marca 2022 na našej škole.

V priestoroch chemickej učebne prebiehalo prvé kolo 58. ročníka  Chemickej olympiády v kategórii D, kde sa 14 súťažiacich žiakov 8. a 9. ročníkov z piatich škôl v BB venovalo teoretickým úlohám.  Následne si svoje sily zmerali v chemickom laboratóriu pri realizácii pokusov z praktickej časti Chemickej olympiády.

Srdečne blahoželáme k 3. miestu našej žiačke Terézii Saksonovej!
          fotoalbum

• 27.03.2022 13:55
        • Deň vody sa týka každého z nás.

Voda je vzácna a bez nej by neexistoval život ako ho poznáme. A keďže jej množstvo má svoje hranice, je nevyhnutné ochraňovať ju.

Práve tieto dve dôležité skutočnosti boli základom pre oslavu Dňa vody na našej škole.

• Zdokonaľovací lyžiarsky výcvik

• 23.03.2022 21:45
        • Lyžiarske stredisko SKI Tále nás v marci privítalo výbornými snehovými podmienkami a kvalitne upravenými traťami. Výcviku sa zúčastnilo 61 ôsmakov a deviatakov. Žiaci boli rozdelení do družstiev podľa ich lyžiarskej zdatnosti, v ktorých sa učili zjazdiť terén oblúkmi z pluhu a znožnými oblúkmi. Všetci zvládli techniku lyžovania na veľmi dobrej úrovni aj vďaka svojej  usilovnosti a disciplinovanosti.
          fotoalbum

• Vesmír očami detí

• 21.03.2022 18:13
        • Aj tento rok sa žiaci 1. stupňa zapojili do výtvarnej súťaže Vesmír očami detí. Do školského kola postúpilo 47 výtvarných prác. Z nich porota zložená z pani učiteliek vybrala 10 najlepších prác, ktoré postupujú do okresného kola: