• Návšteva Kreatívneho centra RTVS

• 24.10.2022 08:23
      • Ako vyzerá práca zvukára, osvetľovača, kameramana, strihača, režiséra, redaktora, .... ? Dňa 12.10. 2022 sme spolu s našimi deviatakmi využili jedinečnú možnosť navštíviť priestory regionálneho štúdia RTVS v Banskej Bystrici.
      • Jednotlivými priestormi nás sprevádzal pán Radoslav Zemančík – dramaturg, moderátor, redaktor. Formou komentovanej prehliadky  žiakom sprostredkoval informácie o tom, ako vyzerá bežný pracovný deň v štúdiu.

Bola to výborná príležitosť  vidieť prácu redaktorov, moderátorov i zvukárov pri živom vysielaní, ako aj vybavenie profesionálneho nahrávacieho štúdia i najmodernejšiu zvukovú a obrazovú techniku. Prehliadka žiakov veľmi zaujala a možno niektorým z nich pomohla pri profesijnom rozhodovaní.Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva Kreatívneho centra RTVS .

M. Stachová