• Jablkový deň

• 08.12.2020 20:11
        • Deň jabĺk pripadá na 21. október. Jablká si takýto deň určite zaslúžia, pretože patria medzi najzdravšie druhy ovocia.  Význam tohto šťavnatého zázraku sme si pripomenuli aj na našej škole. Ľudová múdrosť hovorí: Každý deň  jablko, od lekára ďaleko …

• Divadelné predstavenia v anglickom jazyku

• 24.06.2019 18:52
        • V piatok 14.júna 2019 sa žiaci druhého stupňa zúčastnili dvoch predstavení v anglickom jazyku. Pre piatakov a šiestakov si herci z Divadelného centra Martin pripravili rozprávku Bold rabbit in Africa, ktoré bolo pokračovaním rozprávky Bold rabbit z minulého roka. Pre žiakov siedmeho až deviateho ročníka bolo odohrané predstavenie s názvom The Onlines, ktoré vďaka modernému spracovaniu blízkemu divákovi v tínedžerskom veku zaujalo aktuálnym námetom porovnávajúc virtuálny svet sociálnych sietí a realitu. Spracovanie a jazyková úroveň oboch inscenácií bola na vysokej úrovni a žiakom bolo umožnené nielen počúvanie autentických dialógov v anglickom jazyku, ale mnohých zabavilo a veríme, že aj poučilo.

• Sedem a vlk

• 30.01.2019 20:39
        • Divadlo nás baví aj baví je názov projektu, ktorý sa uskutočňuje vďaka Fondu na podporu umenia.

Divadlo pod balkónom už druhýkrát oslovilo deti zo ZŠ Sitnianska s myšlienkou vytvoriť vlastnú divadelnú hru. Žiaci 2. – 4. ročníka nacvičili predstavenie na motívy rozprávky O siedmich kozliatkach a spoločne s tvorivým tímom pripravili inováciu s názvom Sedem a vlk. Premiére predchádzala trojmesačná príprava, počas ktorej sa deti zúčastňovali výtvarných workshopov s Katkou Mažáryovou, s nadšením sa učili vystupovať na javisku s Barborou Bušovskou a spolupracovali pri tom samozrejme aj s režisérom Jánom Haruštiakom.

• Spravme niečo pre našu budúcnosť

• 27.01.2019 21:25
        •

Európsky týždeň športu motivuje mnohých ľudí k zdravému životnému štýlu. Podporuje myšlienku aktívneho odpočinku nielen počas tohto týždňa, ale aj v priebehu celého roka.

Základná škola Sitnianska 32 sa aktívne zapojila už do 4. ročníka Európskeho týždňa športu a zorganizovala 25. septembra Športový deň pod názvom #BeActive určený pre širšiu verejnosť sídliska Sásová. Pripravených bolo deväť športových disciplín zameraných na rýchlosť, obratnosť a rozvoj silových schopností. Obyvateľov neodradilo ani chladné počasie a prišli si zmerať sily v rýchlobehu, či zdolať sparťanskú dráhu v átriu školy. Ďalšie disciplíny čakali návštevníkov v budove školy a v telocvični. Deti spolu s rodičmi mohli vyskúšať lukostreľbu, gymnastickú zostavu, či zaskákať si na trampolínach. Všetci behali, skákali, podliezali prekážky, cvičili. Pestrý výber aktivít umožnil všetkým generáciám stráviť popoludnie v pohybe. Tento deň nám každoročne pripomína, že životný štýl, ktorý si vyberieme, určuje našu budúcnosť.

• Spolupráca s materskými škôlkami

• 31.10.2021 16:01
        • V rámci spolupráce s okolitými materskými školami naši žiaci prvého a tretieho ročníka navštívili MŠ Karpatskú, Strážovskú a Tatranskú, aby predškolákom názorne predviedli, čo má mať prvák v školskej taške. Prváci ukázali svoje učebnice, zošity, žiacku knižku, peračník či ďalšie potrebné veci pre školákov. Predškoláci si mali možnosť vyskúšať aktovky a opýtať sa starších kamarátov čo ich o škole zaujímalo. Potom sa predškoláci uložili do svojich postieľok a tretiaci im prečítali rozprávku na dobrú noc o zajkovi, ktorý nechcel jesť ovocie a zeleninu ale samé sladkosti. Deti pozorne počúvali a dozvedeli sa, prečo bol zajko slabí a aké je dôležité jesť veľa ovocia a zeleniny. Na záver žiaci odovzdali škôlkarom pozvánky na Deň otvorených dverí, ktorý sa na našej škole uskutoční 25.03.2020. Tešíme sa na najbližšie stretnutie s budúcimi prvákmi a popoludní aj s ich rodičmi.