• Jablkový deň

• 08.12.2020 20:11
      • Deň jabĺk pripadá na 21. október. Jablká si takýto deň určite zaslúžia, pretože patria medzi najzdravšie druhy ovocia.  Význam tohto šťavnatého zázraku sme si pripomenuli aj na našej škole. Ľudová múdrosť hovorí: Každý deň  jablko, od lekára ďaleko …

• Celý deň sa niesol v duchu jabĺčka. . Prečítali sme si zaujímavé informácie, na matematike počítali jabĺčkové príklady, na slovenčine tvorili básničky o jabĺčku, vypĺňali zaujímavé pracovné listy a nezabudli sme si aj zaspievať pieseň „Červené jabĺčko.“ Na výtvarnej výchove sme si vyskúšali vytvárať jabĺčka rôznymi technikami a urobili sme si aj burzu jabĺčkových receptov.

Za odmenu po dobre vykonanej práci a vďaka výdatnej pomoci rodičov sme usporiadali pohostenie z domácich dobrôt pripravených z tohto ovocia. Žiaci ochutnávali jabĺčkové koláčiky od výmyslu sveta, sušené jabĺčka, pili chutný jablkový džúsik, Po dobrom pohostení sme sa vrhli do rôznych jabĺčkových súťaží. Tancovali sme jablkový tanec, súťažili o najrýchlejšie ošúpané jabĺčko, ktoré družstvo najrýchlejšie zje svoje megajablko bez pomoci rúk, kto zvládne najdlhší jabĺčkový skok do diaľky.

Rôznymi aktivitami  sme si utvrdili poznanie, že jabĺčko je pre náš život mimoriadne dôležité. Tak sa rýchlo s chuťou do jedného zahryznite!