• Medzinárodný deň školských knižníc

• 03.11.2020 18:20
      • Téma tohtoročného Medzinárodného dňa školských knižníc, ktorý sa uskutočnil 26. októbra 2020, bola: „ Radosť ukrytá v podpore čítania a vzdelávania školskou knižnicou“.

• Z dôvodu protipandemických opatrení sa všetky aktivity uskutočnili len v jednotlivých triedach prvého stupňa s príslušnými triednymi učiteľkami a v popoludňajších hodinách v niektorých oddeleniach ŠKD s pani vychovávateľkami.

Aktivity boli rôzne – powerpointové prezentácie, počúvanie a ilustrovanie rozprávok, tvorenie obrázkových osnov, leporel, predstavenie obľúbených kníh a čítanie ukážok z nich, hranie divadielka s vyrobenými postavičkami z rozprávok, riešenie hlavolamov na danú tému,...

Mnoho aktivít bolo venovaných spomienke na spisovateľa Jozefa Pavloviča, ktorý zomrel práve v októbri tohto roku.

Deň zaznamenal u žiakov úspech napriek tomu, že aktivity prebehli len v triedach. Prváčikom sa páčila aj vychádzka, v rámci ktorej sa dozvedeli, kde sa v Sásovej nachádza pobočka mestskej  knižnice, do ktorej si v budú môcť chodiť vypožičiavať knihy, keď spoznajú všetky písmenká.

fotoalbum