• 16.10.2022 16:06
      • Aj v tomto školskom roku sme si 26. septembra pripomenuli Európsky deň jazykov. S cieľom zdôrazniť význam a dôležitosť potreby učiť sa cudzie jazyky, sa žiaci počas hodín anglického jazyka venovali rôznym aktivitám.

• Na 1. stupni sme Európsky deň jazykov oslávili tak, že sme zobrali našich žiakov na jazykovú cestu naprieč Európou. Prostredníctvom on-line brožúry „Cesta naprieč európskymi jazykmi“ sa deti dozvedeli zaujímavosti o jazykoch z rôznych kútov Európy. Po celý čas ich sprevádzala postava mladého dievčaťa menom Lara. Na stránke každého jazyka sa nachádzal krátky Larin úvod, niekoľko kľúčových slov, frázy a špeciálne znaky abecedy. Počas tejto krátkej cesty žiaci odhalili, koľko spoločného majú európske jazyky a tiež ktoré jazyky pomaly vymierajú.

Na 2. stupni sme využili metódu brainstormingu, v rámci ktorej žiaci uvažovali o pojmoch spájajúcich sa s jazykom ako takým. Ďalšie aktivity boli zamerané na rozvoj produktívnych zručností (písanie, rozprávanie) a aj receptívnych zručností (čítanie s porozumením), so zreteľom na hodnoty našej školy a podporu kreativity žiakov.

Autorky: Adriána Baczigálová, Naďa Kučeříková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Európsky deň jazykov.