• DIVADELNÉ  PREDSTAVENIE HRY  ŽENSKÝ  ZÁKON
      • DIVADELNÉ PREDSTAVENIE HRY ŽENSKÝ ZÁKON

• 09.10.2022 22:02
      • Každý národ má svoje slávne osobnosti spomedzi vedy, kultúry, športu, umenia a náš národ nie je výnimkou. Jednou z výrazných literárnych a kultúrnych osobností slovenského realizmu bol aj rodák z neďalekej obce Tajov, Jozef Gregor Tajovský.  Hry tohto významného dramatika už odohralo nejedno divadlo. Naši žiaci a učitelia tak mali možnosť vidieť výborné spracovanie komédie Ženský zákon v podaní hercov zvolenského divadla pomenovaného práve podľa Tajovského.

• 28. septembra 2022 ôsmaci a deviataci našej školy plnými dúškami nasávali atmosféru kultúry, hereckého kumštu, ako aj atmosféru slovenskej dediny  a írečitej slovenčiny tejto veselohry. Mnohí boli v divadle už viackrát, pre iných to zas bola ich návštevná divadelná premiéra. O tom, že umenie povznáša ducha, svedčí aj veta, ktorú po odohraní predstavenia vyslovili viacerí žiaci: „Keby sme mohli ísť do divadla aj každý mesiac!“ Veríme, že sa nám v budúcnosti podarí toto prianie opäť zrealizovať.

Autor:  Lucia Kukoľová