• Spravme niečo pre našu budúcnosť

• 27.01.2019 21:25
      •

Európsky týždeň športu motivuje mnohých ľudí k zdravému životnému štýlu. Podporuje myšlienku aktívneho odpočinku nielen počas tohto týždňa, ale aj v priebehu celého roka.

Základná škola Sitnianska 32 sa aktívne zapojila už do 4. ročníka Európskeho týždňa športu a zorganizovala 25. septembra Športový deň pod názvom #BeActive určený pre širšiu verejnosť sídliska Sásová. Pripravených bolo deväť športových disciplín zameraných na rýchlosť, obratnosť a rozvoj silových schopností. Obyvateľov neodradilo ani chladné počasie a prišli si zmerať sily v rýchlobehu, či zdolať sparťanskú dráhu v átriu školy. Ďalšie disciplíny čakali návštevníkov v budove školy a v telocvični. Deti spolu s rodičmi mohli vyskúšať lukostreľbu, gymnastickú zostavu, či zaskákať si na trampolínach. Všetci behali, skákali, podliezali prekážky, cvičili. Pestrý výber aktivít umožnil všetkým generáciám stráviť popoludnie v pohybe. Tento deň nám každoročne pripomína, že životný štýl, ktorý si vyberieme, určuje našu budúcnosť.