• Jablkový deň

• 12.12.2020 09:23
      • Jablko vnímame ako niečo úplne bežné, hoci je najcennejším zo všetkých ovocí u nás. Jablko sprevádza človeka už od Adama a Evy a k nášmu zdraviu prispieva už tisícky rokov. Význam tohto šťavnatého zázraku sme si pripomenuli aj na našej škole.

• Deň jabĺk pripadá na 21. október. Jablká si takýto deň určite zaslúžia, pretože patria medzi najzdravšie druhy ovocia.  Význam tohto šťavnatého zázraku sme si pripomenuli aj na našej škole.

Celý deň sa niesol v duchu jabĺčka. Prečítali sme si zaujímavé informácie formou prezentácií. Čítali texty o jablonke, tvorili ilustrácie k danej časti textu a následne ich zoraďovali podľa deja. Nechýbali slovné prešmyčky, triedenie slov do kategórií. Žiaci vytvorili milé a vtipné básničky o jabĺčku. Svoju tvorivosť  ukázali aj pri hraní divadielka o červíkovi, ktorému chutilo jabĺčko. Obliekli sa do farieb jabĺk a vytvorili z vlastných tiel živé jablko. Nechýbala súťaž o najväčšieho, najčervenšieho, najguľatejšieho... jablkového šampióna.

Na matematike počítali jabĺčkove príklady vypĺňali zaujímavé pracovné listy a nezabudli sme si aj zaspievať piesne o jabĺčkach. Vo výtvarnom prejave žiakov sa ukázala vlastná fantázia, z čoho vzniklo veľa zaujímavých podôb jabĺčok.

Na naše dopoludňajšie aktivity nadviazal aj ŠKD. Naším cieľom bolo nenásilným a  hravým spôsobom podporovať u detí konzumáciu ovocia.

"Denne jedno jablko pre zdravie" alebo v angličtine: "An apple a day keeps the doctor away!"