• Návšteva SHMÚ v Banskej Bystrici

• 23.05.2019 11:29
      • Koncom marca sa naši siedmaci zúčastnili Dňa otvorených dverí v Slovenskom hydrometeorologickom ústave v Banskej Bystrici. DOD organizujú každoročne pri príležitosti Svetového meteorologického dňaSvetového dňa vody.

• Z prezentácií a besied s odborníkmi sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácií o podzemných vodách a ich využití, meraní prietokov vodných tokov,  pozreli si dokumentárne filmy o vode. Významným doplnením učiva fyziky bola návšteva klimatologickej stanice s monitorovaním kvality ovzdušia a množstvom meracích prístrojov a zariadení. Odborní pracovníci SHMÚ žiakom vysvetlili na čo prístroje slúžia a ako pracujú  a ochotne odpovedali na ich zvedavé otázky.

Najviac však žiakov zaujali informácie o extrémoch počasia na Slovensku – tornáde, ktoré sa prehnalo východom krajiny v minulom roku alebo extrémne veľkých krúpach. Príjemnú atmosféru tohto dňa dopĺňalo nádherné slnečné počasie, takže žiaci mohli vidieť aj to ako funguje „zázračná guľa“ – heliograf.

Viac fotografií nájdete vo Fotoalbume.