• Projekt EkoAlarm – 2. modul

• 15.06.2023 10:33
      • 19. januára 2023 absolvovali žiaci našej školy 2. modul vzdelávania v rámci projektu EkoAlarm. Vzdelávanie prebiehalo interaktívnou online formou a zúčastnili sa ho všetci žiaci na prvom aj druhom stupni.
      • Spoločne s lektorkou sa riešila  téma odpadov. Žiaci sa dozvedeli napríklad z čoho sú vyrobené koše, ktoré majú v triedach, prečo sú dôležité etikety na fľašiach, či sa za odvoz odpadu platí, ale aj ako to vyzerá v smetiarskom aute. Pre mnohých boli zaujímavé aj informácie týkajúce sa výroby skla, plastu, či papiera a aké suroviny potrebujeme na ich výrobu.
        Taktiež sme si opäť pripomenuli dôležitosť triedenia odpadu. Vedeli ste, že sklenená  fľaša  alebo plechovka sa môžu recyklovať donekonečna? Tak prečo zbytočne plytvať nerastnými surovinami? Takéto a podobné otázky si môžeme položiť všetci a prispieť k zlepšeniu alarmujúceho stavu životného prostredia, ktorého súčasťou sme aj my. Do FOTOALBUMU boli pridané nove fotky. Odkaz: Projekt - EkoAlarm - 1.modul

Mgr. Jaroslava Mozolíková