• Medzinárodný tanečný festival v Brne

• 02.05.2018 08:44
        • Dňa 20.04. 2018 v skorých ranných hodinách vyštartoval autobus plný žiakov zo ZŠ Sitnianskej do Brna, aby sa tam pod vedením pani vychovávateľky Ľubice Hlubockej zúčastnili XIX. ročníka medzinárodného tanečného festivalu detských neprofesionálnych súborov ŠD + CVČ
        • Deň Zeme

• 29.04.2018 10:15
        • Aj my sme si pripomenuli tento dôležitý sviatok, ktorý oslavuje naša Zem.
        • Deň otvorených dverí

• 03.05.2018 16:53
        • Dňa 27.4. 2018 naša škola privítala na Dni otvorených dverí približne 140 predškolákov z piatich materských škôl: MŠ Tatranská, MŠ Strážovská, MŠ Magurská, MŠ Karpatská, MŠ Rudlová.

Predškolákov privítali naše šikovné detičky – včeličky, lienky, motýliky a iné chrobáčiky. Pomáhali včielke Maji a jej kamarátom vyslobodiť trúda Vilka, ktorý sa chytil do pavučiny. Plnili rôzne disciplíny aby nazbierali peľové zrniečka do košíčkov. Pomocou nich vyslobodili Vilka od pavúčice Tekly a vyslúžili si odmenu. V triedach ich privítali žiaci básničkou o včielke Peľke. Predškoláci si vyskúšali školské lavice a predviedli žiakom čo už vedia. Spolu sa naučili počítať do desať po anglicky a v pesničke sa dozvedeli aj to ako sa povie včielka po anglicky. S chrobáčikmi si zaskákali na trampolínach, zbierali a triedili peľové zrniečka podľa farieb. V jedálni si z cesta vyvaľkali a vykrojili medovníčky v tvare vajíčka a kuriatka, ktoré si popoludní mohli prísť spolu s rodičmi vyzdobiť. Svojou šikovnosťou nazbierali veľa peľových zrniečok a Vilka vyslobodili. Za odmenu si z našej školy odniesli nielen množstvo pekných zážitkov ale aj zaslúžený darček.

Veľkonočné dielničky
          Jar sa už tradične spája s príchodom Veľkej Noci. Do jej príprav sa zapojila aj naša škola. Pre obyvateľov Sásovej sme poobede usporiadali tradičné veľkonočné trhy spojené s tvorivými dielničkami. Deti, ale aj ich rodičia plietli korbáče, vyrábali sviečky z včelieho plástu, zdobili si medovníčky, maľovali na kraslice, ba dokonca aj na hodváb. Ochutnávali domáce syry, ale aj medy, ktoré sme ponúkali spolu s bylinkovými čajmi. Krásnu sviatočnú atmosféru spríjemnila hra na fujaru či píšťalku i hudobno-tanečné vystúpenie našich detí pripomínajúce úctu k našim tradíciám.

• Pasovanie prvákov

• 23.02.2018 15:00
        • Olympijské heslá, ktoré budú sprevádzať aj slovenských športovcov na zimných olympijských hrách, sa stali hlavnou myšlienkou slávnostného pasovania najmladších žiakov našej školy. Dej celej akcie sa niesol v duchu kalokagatie, harmónie tela a duše, pokračujúc v línii roka 2017, kedy sa Banská Bystrica stala Európskym mestom športu.
        • Sásovské Vianoce

• 05.02.2018 16:17
        • Prvou akciou na novom amfiteátri v ZŠ Sitnianska boli Sásovské Vianoce. Zúčastnili sa ich obaja zástupcovia primátora a poslanec MsZ za obvod Sásová.
        • Týždeň finančnej gramotnosti

• 05.02.2018 16:20
        • Prváci sa rozprávali sa o peniazoch, odkiaľ sú, na čo slúžia a ako môžu oni pomôcť rodičom šetriť peniaze napríklad aj tým, že si budú dávať pozor na svoje veci a nestrácať ceruzky z peračníka.
        • Európsky týždeň športu

• 05.02.2018 16:19
        • V tomto roku bolo na Slovensku registrovaných 598 podujatí vo viac než 360 mestách/obciach a zašportovalo si 155 000 detí a dospelých. Na podporu ETŠ prebiehali športové aktivity už od 1.9.do15.10.2017. V danom období sa na 890 akciách zúčastnil rekordný počet účastníkov, vyše 279 000.
        • Otvorené majstrovstvá Banskej Bystrice minihádzaná 2017

• 05.02.2018 16:21
        • Na začiatku školského roka 2017/2018 sme zorganizovali Otvorené majstrovstvá Banskej Bystrice v minihádzanej, ktoré boli zároveň záverečným turnajom Bystrickej ligy v minihádzanej. Termín 9. september 2017 sa ukázal ako výborný, pretože nebolo ani príliš horúco a z oblakov na oblohe nepadla ani jedna dažďová kvapka.
        • Hodina s kynológom.

• 04.01.2018 20:11
        • Pri príležitosti svetového dňa zvierat, sa dňa 6.10.2017 žiaci 2. a 3.ročníka zúčastnili ukážkovej akcie záchranárskych psov.
          Kynológovia nám ukázali, ako sa dá so psíkom pracovať, ako sa dá vycvičiť a čo všetko dokáže. Predviedli nám prácu záchranárskeho psa pri vyhľadávaní osôb. V závere si žiaci psíkov pohladkali a odniesli vedomosti o náročnej práci záchranárskych psov a kynológov.