• Komix nás baví

• 28.10.2018 10:18
      • Ako zábavne spojiť kreslenie a čítanie?

•

V mesiaci október naši prváci, druháci, tretiaci a štvrtáci mali možnosť zúčastniť sa dvojhodinových komiksových dielničiek v rámci niektorých z hodín výtvarnej výchovy, čítania, prvouky alebo prírodovedy. Deti sa dozvedeli niečo z histórie komiksu, pripomenuli si najznámejších komiksových hrdinov a hlavne si sami skúsili, ako sa na komikse pracuje. Postupne zisťovali, že vytvorenie komiksu vyžaduje určitú literárnu zručnosť a sústredenosť. Vo svojich prvých komiksoch žiaci zisťovali ako zoradiť jednotlivé obrazy a časti príbehu, tak aby bola dodržaná logická následnosť.

Vytváraním nápaditých komiksov na rôzne prírodovedné témy sme u žiakov podporovali rozvoj kreativity, samostatnosti a prírodovednej gramotnosti.

Priestor na tvorbu komiksov umožnil naplno uplatniť fantáziu a tvorivú iniciatívu žiaka s možnosťou použiť už známe poznatky a získať nové o svete prírody. Zábavne a zároveň náučne strávený čas nás presvedčil o tom, že KOMIKS DETI BAVÍ!

Októbrové komiksové dielničky sme ukončili výstavou v priestoroch našej školy, aby sme dodali novú inšpiráciu utajeným talentom medzi nami.