• LAST WISH.

• 05.06.2022 20:43
        • V posledný májový piatok sa žiaci siedmeho až deviateho ročníka zúčastnili divadelného predstavenia v anglickom jazyku Last wish, ktoré sa konalo v priestoroch Auly Slovenskej zdravotníckej univerzity v Radvani.
        • Exkurzia do Tajova.

• 30.05.2022 08:00
        • Naši ôsmaci strávili pekný májový utorok v malebnom prostredí Tajova a navštívili miesta súvisiace s významnými rodákmi banskobystrického regiónu.
        • Návrat k ľudovým tradíciám

• 29.04.2022 19:37
        • Apríl sa na našej škole  niesol v znamení remesiel a tradícií. Pre žiakov sme pripravili akciu pod názvom „Návrat k ľudovým tradíciám“. Cieľom akcie bolo prepojiť detský svet so svetom ľudových tradícií a remesiel. Ponúknuť žiakom možnosť reálne si vyskúšať konkrétne remeslá a popritom sa naučiť i zdokonaliť v manuálnych zručnostiach. V spolupráci s centrom rozvoja IDEAS sme pre žiakov 1. stupňa pripravili tvorivé dielničky, na ktorých si žiaci vyskúšali prácu remeselníkov a vlastnoručne vyrobili pre svoje mamičky darček ku Dňu matiek. V jednotlivých triedach si žiaci vyskúšali: šperkárstvo, drotárstvo,  výrobu drobných módnych doplnkov z modrotlače/čipky, výrobu voskového desiatového obrúska zo včelieho vosku, výrobu modrotlače.

• 13.02.2022 18:08
        • Tradične ako každý rok, aj tento rok sa v našej škole uskutočnila súťaž v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. V januári prebehli triedne kolá, školské kolo však skomplikovala pandemická situácia. Napriek tomu sa súťaž realizovala pri zachovaní všetkých hygienických opatrení.
          Žiaci sa na prednes intenzívne pripravovali a vo februári si s chuťou „zmerali sily“ so svojimi spolužiakmi. Najúspešnejší recitátori postúpia do okresného kola.
          fotoalbum

• Svetový deň sporenia

• 08.11.2021 19:51
        • Posledný deň v októbri sa každoročne označuje ako Svetový deň sporenia. Tento deň pripadol na jesenné prázdniny, preto si aktivity Žiacka školská rada v spolupráci s  pani učiteľkami I. a II. stupňa  presunula na novembrové dni. Pri tejto príležitosti sa realizovali interaktívne, tvorivé a hravé formy úloh. Cieľ bol jasný – hovoriť o bezpečnosti rozumného hospodárenia s peniazmi. Aktivity prebiehali na hodinách slovenčiny, matematiky, výtvarnej výchovy, občianskej náuky a angličtiny. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa zapojili.
          fotoalbum