• Banskobystrické pierko

• 05.06.2019 18:03
      • 4. júna 2019 sa v pobočke Verejnej knižnice Mikuláša Kováča (VKMK) na Fončorde uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie autorskej literárnej súťaže žiakov základných škôl v písaní poézie a prózy „Banskobystrické pierko 2019“. Hlavným zámerom súťaže bolo aby súťažiaci dostali voľný priestor literárne vyrozprávať svoj vymyslený, či skutočný príbeh a to formou, akú si sami vyberú (poézia – próza).
      • Odborná porota v zložení: Miroslav Kapusta, spisovateľ a básnik, člen Spolku slovenských spisovateľov, člen  Pars Artem a člen literarneho klubu LITERA 2 v Banskej Bystrici, Peter Klinec, riaditeľ VKMK Banská Bystrica a Soňa Šóky, manažérka VKMK Banská Bystrica  vyhodnotili súťaž  nasledovne:

PRÓZA

V kategórii I. stupňa žiakov ZŠ