• Návšteva vojakov z NATO na našej škole.

• 30.01.2019 20:40
      • Hovorí sa, že každý deň aj ten bežný, pracovný, je vo svojej podstate niečím jedinečný. Určite je to aj množstvom udalostí, ktoré sa počas neho odohrajú.

• 13. november 2018 bol jedným z takýchto dní. Naša škola privítala troch vojakov zo Severoatlantickej aliancie NATO ( North Atlantic Treaty Organization ), ktorí nám predstavili svoju misiu na území Slovenska.

Deviataci, pre ktorých bola prezentácia určená, sa tak mohli v angličtine dozvedieť veľa zaujímavých informácií súvisiacich s históriou NATO, spoluprácou Slovenska s touto významnou svetovou organizáciou, či jej úlohou vo svete a u nás. Ich hlavným poslaním u nás má byť podpora kolektívnej obrany, asistencia pri výcviku a v prípade potreby zabezpečenie a koordinácia spojeneckých síl v danom regióne. Súčasťou prednášky bola aj videoprezentácia z cvičení vojakov.

Žiaci dostali taktiež priestor opýtať sa na všetko, čo ich v tejto súvislosti zaujímalo. Najaktívnejší z nich sa môže pýšiť honorárnou medailou, ktorou bol práve za svoju aktivitu a „odvahu“ komunikovať na pomerne zložitú tému v angličtine odmenený.