• Ekotopfilm

• 18.12.2021 10:39
      • Aj v tomto roku sa naša škola zúčastnila on-line festivalu EKOTOPFILM.
        Žiaci pozerali filmy s rôznou environmentálnou tématikou v období od 30.11.21 - 3.12.21.
        Mladších žiakov oslovila najmä téma zvierat. Žiaci počas rozhovorov rozoberali, ako a čím nám príroda dáva najavo, že umiera.
        Na hodine mladého bádateľa rozoberali tému veterných elektrární. Na hodine vlastivedy sa venovali doprave a ekologickému spôsobu dopravy.
        Žiaci 3. a 4. ročníka rozoberali najmä film Čo robiť zo zvyškami jedla. Tému bioodpadu spracovali na hodine informatiky, kde navrhovali plagáty, hľadali vhodné obrázky. Prišli na to, že najlepší spôsob, ako likvidovať bioodpad je kompostovanie. Na hodine výtvarnej výchovy vytvorili koláž.
        Starších žiakov  zaujalo na filmoch  najmä spracovanie pomocou animácií-bolo jasné, zaujímavé a zrozumiteľné. Dozvedeli sa tiež zaujímavé fakty z histórie a výroby energie.