• Sedem a vlk

• 30.01.2019 20:39
      • Divadlo nás baví aj baví je názov projektu, ktorý sa uskutočňuje vďaka Fondu na podporu umenia.

Divadlo pod balkónom už druhýkrát oslovilo deti zo ZŠ Sitnianska s myšlienkou vytvoriť vlastnú divadelnú hru. Žiaci 2. – 4. ročníka nacvičili predstavenie na motívy rozprávky O siedmich kozliatkach a spoločne s tvorivým tímom pripravili inováciu s názvom Sedem a vlk. Premiére predchádzala trojmesačná príprava, počas ktorej sa deti zúčastňovali výtvarných workshopov s Katkou Mažáryovou, s nadšením sa učili vystupovať na javisku s Barborou Bušovskou a spolupracovali pri tom samozrejme aj s režisérom Jánom Haruštiakom.

• Po dôslednom nácviku prišiel deň 19. december 2018, kedy sa hľadisko zaplnilo rodičmi, starými rodičmi či príbuznými, aby povzbudili malých hercov. Excelentné výkony mamy Kozy, kozliatok, vlka i zajaca v podaní žiakov ZŠ Sitnianska dopĺňala hudba prof. Bela Felixa. Farebné kulisy a ozvučenie realizované Júliou Haruštiakovou dotvárali celkovú atmosféru.

Projekt Divadlo nás baví aj baví opäť podporil rozvoj mladých talentov, spoluprácu medzi organizáciami a hlavne potešil našich najmenších a ich rodičov.